İlahiyat Haber

İmam Hatip Lisesi Öğretmen Ve Öğrencilerine Tablet Bilgisayar Dağıtıldı

Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan`ın da katıldığı törende öğretmen ve öğrencilere toplam 390 tablet bilgisayar verildi. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi`nde dağıtılan tablet bilgisayarlarla birlikte proje dahilinde Çorlu`da dağıtılan toplam tablet bilgisayar sayısı 663`e ulaştı.

Fatih Projesi kapsamında Türkiye genelinde pilot olarak seçilen 102 okul arasında yer alan Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi`nin ardından Çorlu`da bulunan ikinci okul olan Çorlu Anadolu İmam Hatip Lisesi`nde de tablet bilgisayar dağıtım töreni düzenlendi.

Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Tekirdağ İl Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Bağlar, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Okumuş, Çorlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Eyüp Öztürk`ün de katıldığı törenle Türkiye`deki 102 pilot okuldan biri olan Çorlu Anadolu İmam Hatip Lisesi`nde tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi.

İlk olarak okulun öğretmenlerine tablet bilgisayarlarını teslim eden Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan daha sonra ise sınıfa giderek öğrencilerin bilgisayarlarını verdi. Akıllı tahtaların ve tablet bilgisayarların çalışma şekli ile ilgili olarak öğretmenlerden bilgi alan Kaymakam Doğan: “İl Milli Eğitim Müdürümüzle beraber Çorlu`da FATİH Projesi çerçevesinde tablet dağıtımı ile ilgili olarak bir aradayız. İl Milli Eğitim Müdürümüz sağ olsun beraber dağıtmak için geldi. Türkiye çapında başlatılan bu proje çerçevesinde Tekirdağ`da ilk etapta 3 okulumuzda tablet bilgisayar dağıtımı yapılacak. Bu çerçevede de 2 okulumuz Çorlu`da bulunuyor. Çorlu`da bu proje pilot olarak seçilen okullarda başlatılıyor” dedi.

Sayın Başbakanımızın başlatmış olduğu Fatih Projesi çerçevesinde 3 yıl içerisinde bütün Türkiye`de yaygınlaştırılacak ve bitirilecek diyen Kaymakam Doğan: “Bu çerçevede ilk etapta Türkiye çapında 102 okuldan 3`ü Tekirdağ`da 3 okulun 2`si ise Çorlu`da. Geçtiğimiz günlerde Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi`nde tabletleri öğrenciler ve öğretmenlere dağıtmıştık şimdi de ikinci olarak Anadolu İmam Hatip Lisemizde yapıyoruz. Bu okullar teknik donanımını bitiren okullar olduğu için seçildiler. İl Milli Eğitim Müdürümüze, Milli Eğitim Bakanımıza ve Sayın Başbakanımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Bu çerçevede bu projenin pilot olarak seçilme aşamasında Çorlu`ya öncelik tanındığı için Sayın Milli Eğitim Müdürümüze, Valimize ve Başbakanımıza teşekkür ediyoruz. Bugün bu çocuklarımız ile başlatacağız. Lise 1`lerde başlayacak olan bu program çerçevesinde toplam 663 tane tabletimizi dağıtıyoruz. Bunlardan 539 tanesi öğrencilere, 87 tanesi öğretmenlerimize verilecek, yedek olarak da 37 tane geldi. Toplam 663 tane tablet bilgisayardan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisemizde 273, İmam Hatip Lisemizde 390 olmak üzere toplam 663 taneyi ilçemize dağıtıyoruz. Bu projeyi Türkiye çerçevesinde başlatan Sayın Başbakanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan: “Artık o kadar güzel bir ders işleme metodu başladı ki, okullarımızda tamamen öğretmenlerimizin gözetiminde, direktifinde çok daha güzel, sıkılmadan yorulmadan ders işleme yöntemi oluştu. Hepimiz öğrencilikten geçtik öğrencilikte zaman zaman dersler bir an önce bitse de şu zil çalsa da çıksak dediğimiz anlar olmuştur. Öğretmenlerimizin yorgun olduğu anlar olmuştur, öğrencilerin yorgun olduğu anlar olmuştur. Ama bu şekilde ders dinleme öğrencilerimizi 40 dakika boyunca hiç yormadan, sıkmadan daha aktif bir şekilde katılarak çok daha iyi olacak. Artık bilgiye ulaşmak kolay önemli olan bilginin kullanılması bilginin kullanılmasında da herhalde en güzel yöntem bu şekilde görsel medyayı en iyi şekilde kullanarak olacaktır. Bundan sonra bizim gençlerimizin çok daha aydın bir gelecekte çok daha iyi yetişeceğine ve dünyada en ileri noktalara ulaşacaklarına inanıyorum çünkü teknolojiyi en iyi kullanan gençlik olarak geleceğimiz parlak” şeklinde konuştu.

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler ise tablet bilgisayar dağıtım töreninde yaptığı konuşmada: “Artık öğrenci şu an itibariyle bilgiye çok rahat ulaşabiliyor. Her türlü bilgiye rahat ulaşabiliyor. Öğretmenlerin görevi ise bu bilgilerin ayırt edilmesi için çocuklara yol göstermek olacak. Hangi bilgiyi nasıl öğrenecek ve nasıl kullanacak. Bilgiye ulaşım yolu ve o bilginin gerçekten faydalı bir bilgiye dönüşmesi için öğretmenin yapması gerekenler var. Burada öğretmenin yapması gereken çok daha fazla iş var. Eskiden sadece verdiğinizi alıyordu şimdi verdiğinizi alıyor, vermediğinizi de alıyor onu seçtireceksiniz ve çocuğu yetiştireceksiniz” dedi.

İşler: “Tekirdağ`da son olarak Anadolu Öğretmen Lisesi`nde tablet dağıtımı yapacağız. Türkiye`de bütün 9. sınıfların alt yapıları ihale edildi, çalışmalar yapılıyor. İhaledeki 7 aylık bir süre biraz geciktirdi bu meseleyi inşallah çok kısa süre içerisinde alt yapılar tamamlandığı zaman çok hızlı bir bilgisayar ağı oluşturarak projeyi yaygınlaştıracağız. Kendi çağınıza uygun bilgilerle donatacaksınız. Bilgiyi de mutlaka aklın ve bilimin emrine vereceksiniz. Başarılı olmalısınız. Annenize, babanıza, devletinize ve kendinize faydalı olmalısınız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilere tablet bilgisayarları dağıtıldı.

Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

 

İlgili Makaleler