İlahiyat Haber

İlahiyat Dekanları İlahiyat Programlarını Masaya Yatırdı

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hatipoğlu ve Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hikmet Koçak’ın başkanlığında yapılan toplantıda, 9.Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı Genel Kurulu’nda kabul edilen; İlahiyat, İlahiyat Bilimleri, İslami Bilimler, Dini İlimler, Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi müfredat programının uygulanmasında ortaya çıkabilecek problemlerin çözümü ve birlikteliğin sağlanması konuları ele alındı.

Rektör Koçak, yaptığı konuşmada toplantıya katılan dekan ve bölüm başkanlarını Atatürk Üniversitesi’nde ağırlamaktan duyduğu mutluluğu belirterek, çalışmalarında başarılar diledi. Karşılıklı saygının temel olduğu bir yaşam modelinin, dünya barışına da büyük bir katkı yapacağını ifade eden Koçak, bu ve bunun gibi toplantıların belirlenen hedefe ulaşma da büyük katkılar sağlayacağı söyledi.

Koçak’tan sonra bir konuşma yapan YÖK yönetim kurulu üyesi Hatipoğlu, dekanların fikirlerini dinlemek ve uygulanabilir olan fikirleri uygulamaya koyma çabası içinde olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti: “ Gençlerimizi daha iyi bir geleceğe taşımak için, mutlaka planlı bir eğitim politikamız olmalı. Sistematik, güçlü ve çağdaş bir eğitim programı oluşturmak bizim en önemli vazifemizdir. Farklı ırkların, inançların ve düşünce anlayışlarının kaynaşmasına doğru giden dünyada toplum barışı ve farklı düşünen insanlarla birlikte yaşayabilmek için neler yapılabilir bunlardan sorumluyuz. Dekanlar toplantısı olarak müspet katkılarınızı ve eleştirilerinizi bekliyoruz.”

Toplantıya bölgemizdeki 16 İlahiyat Fakültesi Dekanları ve Arap Dili Anabilim Dalı Başkanları katıldı.

 

İlgili Makaleler