MEB Milli Eğitim

Taban Puan Yüzünden 2000 Din Kültürü Öğretmenliği Boş Kalacak


Warning: Undefined array key "host" in /home/fasiharapca.com/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 150

 

Milli Eğitm Bakanlığının yayınladığı 2012 Ağustos atama klavuzunda belirtilen taban puanlara sahip olmayan öğretmen adayları o alanlarda başvuru yapamayacaklar. Bu düzenleme 2819 kişilik açılan kontejandan sadece 814 kişinin yerleşebileceğini gösteriyor. Bu da demek oluyor ki 2000 kontejan mebin yaptığı taban puan hatası yüzünden boş kalacak. Meb yetkililerinin taban puanı 55 çekmesi halinde ancak sorun çözülebilir fakat Meb yetkililerinin bu konuda düzenleme ve düzeltme yapıp yapmayacakları ise merak konusu. Bu konudaki taleplerinizi ve itirazlarını Mebin 147 iletişim numarasının yanında  http://ikgm.meb.gov.tr/www/iletisim.php adresinden e- posta göndererek belirmeniz düzeltme veya düzenleme yapılmasını sağlayabiliri. Bilindiği gibi bu klavuz ve kontejanlar Özür atamalarının çok geç yapılması sebebiyle çok kısa zamanda hazırlandı. Bu durumun sadece Din Kültürü Öğretmenliği için geçerli bir durum olmadığını da eklemek gerekiyor.

 

Bu durumun düzeltilmesi hala mümkün gözüküyor. Çünkü Meb’in kendi atama verileri dahil bu durumun çok bariz şekilde yanlış olduğunu gösteriyor.

 

meb-2012-agustos-dikap

İlgili Makaleler