Ana Sayfa Haber İlahiyat Haber ODTÜ DE BAŞÖRTÜLÜ KIZLARA TACİZ

ODTÜ DE BAŞÖRTÜLÜ KIZLARA TACİZ

43186

Kayıt yaptırmak için velileri ile birlikte okula geldiğini söyleyen başörtülü öğrenciler, bir öğrenci grubu tarafından sözlü tacize uğradı.

ODTÜ’DE BAŞÖRTÜLÜ KIZLARA TACİZ

Başörtülü kızların yanına gelen grup, ellerindeki pankartları kaldırarak “Cemaatçilerin faaliyet yürütmesine izin vermiyoruz” diyerek başörtülü öğrencileri bölgeden uzaklaştırdı. “Dikkat cemaat var” yazılı pankartlarla öğrencilerin yanına giderek slogan atmaya çalışan grupla başörtülü grup arasında sözlü tartışma da yaşandı. Başörtülü öğrenciler olaydan sorumlu tuttuğu gruptakiler hakkında şikayette bulundu.

TWITTER’DA ODTÜ KARŞITI HASHTAG’LER

Bu olayların yaşandığı sırada da Twitter’da #odtuyıkılsınyerineavmyapılsın ve #faşistODTÜ hashtagleri açıldı. Yaşanan bu olaya her kesimden tepki yağdı.

Yorum:

Yukarıdaki haberi okuyunca gerçekten çok sinirlendim. Oradaki hanımefendilerin uğradıkları tacize eşim de uğrayabilirdi başka kardeşim de. Vucumdumdaki her zerrrede bu insanlara karşı nefret ve acıma hissi duyuyorum. Gerçekten rezil bir zihniyet, insanlıktan uzak, ve esfele safiline yakın. Allah bunları ıslah etsin. Eğer ıslah olmazlarsa kahreylesin. Ama bunları söylemekle bitmiyor. Bu taciz edilen kardeşlerimize de sahip çıkmak gerekir.

Odtülü’lerin mezuniyet törenlerinede açtıkları pankartlar ideolojilerini, mentalitelerini, bakış açılarını, gericiliklerini ortaya koyuyordu. Bu en son nokta oldu.

Farklı düşünebilirsiniz, karşı düşüncede olabilirsiniz ancak saygı duymak zorundasınız. Bu medeniyetten dahi uzak basit at gözlükleriyle etrafına bakan bu sebeplede anlayamayan insanlar silsilesini gördüm videoda. Özgürlük, hürriyet, demokrasi gibi kelimelerin anlamlarından zerre haberi olmayan bağnaz bir nesil. Asıl gerici ve irticacı nesil budur. Bu insanlara böyle davranmaya kendinde hak bulan bu çocukları yetiştiren anne babalara da hocalarına da yazıklar olsun. Hepsinin o kabul etmekdikleri ahirette çekecekleri var. Öldüklerinde de ki bu kelimeyi bilerek, isteyerek ve kasten kullanıyorum  imam hatibin önüne gelmesin cenazeleri. Bunlar müslüman olamaz. Hatta insanlıktan da fersah fersah uzaklar. ,

İhsan Cabir

Videoyu izlediğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Önceki İçerikMustafa Akyol: Felsefesiz İlahiyat!
Sonraki İçerikFelsefe İlahiyatçının Ne İşine Yarar?