Ana Sayfa Haber İlahiyat Haber Diyanet Yeterlik Yazılı Sınav Tarihini Açıkladı

Diyanet Yeterlik Yazılı Sınav Tarihini Açıkladı

49955

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Kur’an kursu öğreticiliği, imam- hatiplik ve müezzin-kayyımlık unvanlarına ilk defa atanacaklar için düzenlenecek yeterlik sınavının tarihi 11 Mart olarak bildirildi. Yazılı yeterlilik sınavına başvuracak adayların öncelikle sınav ücretini belirlenen banka hesaplarına yatırmaları, daha sonra 1-21 Şubat tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı web sayfasında bulunan ‘Merkezi Sistem Sınavları’ bölümüne girerek başvuruda bulunmaları gerekiyor.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, sınav konularıyla birlikte yeterlik sınavına hazırlananlar için önerilen kaynak eserler yer alıyor. Yapılacak yazılı ve sözlü yeterlik sınavında başarılı olanlar, sözleşmeli veya naklen personel alımlarına ve bu kadrolara yapılacak vekaleten atamalara başvurma hakkına sahip olacak.

Halen kamu kurum ve kuruluşlarında devlet memuru olarak çalışanlar da duyuruda belirtilen şartları taşıması halinde sınava katılabilecek. 2011-2012 eğitim-öğretim yılında mezun olabilecek durumda olan öğrenciler de yeterlik yazılı sınavına girebilecek.

Önceki İçerikDiyanet 400 Somalili Öğrenciye İlahiyat Okutacak
Sonraki İçerikDiyanet 88 Yıllık Fetvaları Yeniliyor