Diyanet isleri Baskanligi

Diyanet TV kesintisiz yayına hazırlanıyor

Diyanet TV’nin TRT ve Diyanet logolarıyla günlük 12 saat olmak üzere yayın hayatına devam ettiğini belirtti.

“Stüdyolar hazırlanmak üzere, 2014’te kendi stüdyolarımızda yayın hayatına devam edeceğiz. Muhtemelen 2014 Ramazan ayında da 24 saat yayına geçme imkanı bulacağız” diyen Özafşar, yeni yayınlarla hizmet vermeye devam ettiklerini bildirdi.

Yayınlarına toplumun büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Özafşar, geleceğe dönük yayın planlamalarını sürdürdüklerini belirtti. Yayınlarında dini, hayattan ve toplumdan tecrit etmeden hayatın içinde ahlaki bir unsur olarak farklı ürünlerle sunduklarını bildiren Özafşar, “Kendine özgü programlarımız var. Diyanet televizyonumuz medya dünyasına yeni bir imkan olarak çıkmıştır” diye konuştu.

“Belli programlarımıza diğer kanallardan talep olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullanan Özafşar, şunları kaydetti:

“Önümüzdeki dönem, 2014’te inşallah gençliğe yönelik programlara, eğitsel içerikli programlara, daha çok didaktik, tematik programlarla bir takım dramalarla milletimizin beğeneceğini umduğumuz programları ekrana getirmeyi düşünüyoruz. Şu anda kadromuz tamamlanmış vaziyettedir büyük çoğunlukla. Bir takım belgesellerin alım çalışmaları devam etmektedir. TRT üzerinden bazı filmlerin alınması söz konusudur. Bizim için öğretici, camiamızın ufkunu geliştiren bir yayın içeriğiyle devam etmektir. Özellikle üzerinde durduğumuz alanlar var. Mesela Kur’an öğretimi ve dini bilgilerin pekiştirilmesi konusu çok önem arz ediyor. Çocuk temasının üzerinde ağırlıkla duruyoruz. Kadın perspektifinin ekrana yansımasını önemsiyoruz. Aynı zamanda din, düşünce alanında programları önemsiyoruz. İrşat ve nasihat içerikli programları önemsiyor, dini musiki anlamında bir çeşitliliği kazandırmak istiyoruz.”

İlgili Makaleler