İlahiyat Haber

İmam Hatip Lisesinde bir ilk!..

Açılışta konuşma yapan Vali Oğuz, Isparta’nın ilim şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi. Atabeyin eğitim ve ilim bakımından önemli bir yerleşim yeri olduğunu kaydeden Vali Oğuz şöyle konuştu:
“800 yıllık bir üniversiteye sahip bir ilçede bulunuyoruz. Dünyanın başka yerlerinde, başka ülkelerinde kendilerine cari yapay tarih arayanlar bunu görseler şaşırırlar. Her zaman söylemiş olduğum gibi burası ilim şehri olmalı, tarihi itibariyle, konumu itibariyle Isparta buna müsait bir il. Hatta biz bunu bir slogan gibi söyledik ‘Mekke-Medine-Kudüs Müşerref, Isparta Muvazzaf’ diye. Biz bunu üniversitemizin uluslar arası bir sempozyumunda bir tebliğ olarak, bir tez olarak sunduk ve tezimiz orada kabul gördü. Bu gün dünyada ilim şehirleri oluşturulmuş, son 10 yılda bu ilim şehirleri kavramı çok gelişmiş. Eğer bu hayal Isparta için gerçekleşirse orta doğunun, Kafkasların ve balkanların ilim merkezi olur. Mehmet Yıldızlı Beye ilimiz ve insanlık adına teşekkür ediyoruz.”
Eğitime yapılan yatırımın en değerli yatırım olduğunu belirten Atabey Kaymakamı Sedat İnci ise aydınlık yarınların eğitime yapılan yatırım sayesinde olacağını, hayırseverler tarafından eğitime yapılan bu tür yatırımların birlik ve beraberliği perçinlemekte olduğunu bildirdi.
Okulun yapılmasında katkısı olan hayırsever iş adamı Mehmet Yıldızlı da, “Çok heyecanlıyım. Bu okulun yapılmasında bana fırsat veren, yardımda bulunan, kolaylık sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından okulun tadilatını yaptıran Hayır İşadamı Mehmet Yıldızlı’ya Vali Memduh Oğuz tarafından plaket verildi.

 

İlgili Makaleler