İlahiyat Haber

Gaziosmanpaşa İlahiyat Fakültesi Öğrenci Almaya Başladı

Gaziosmanpaşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, başta olmak üzere, yeni bölümler ve programlar için ek yerleştirmeyle öğrenci alımına başladı.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi kuruluş çalışmalarını tamamladı ve bu akademik yılda ek yerleştirme ile öğrenci alacak. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlahiyat Fakültesi bölgemizin ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu fakültelerimizden biri. Biz en kısa sürede kuruluş çalışmalarını tamamladık ve öğrenci talebinde bulunduk. YÖK talebimizi uygun bularak öğrenci alınmasına karar verdi. İlahiyat Fakültemizin yanında 4 programa daha öğrenci alınması onaylandı. Bu durumda yeni onaylanan 5 program ve bölüm, daha önce onaylanan 4 bölümle birlikte toplam 9 bölüm ve programa ek yerleştirmede öğrenci alacağız. İlahiyat Fakültemiz öğrenci aldığımız yedinci fakülte. Diş Hekimliği Fakültemiz’de de çalışmalarımız hızla devam ediyor, yıl sonuna kadar hasta kabulüne başlayacağız. Önümüzdeki akademik yılda da Diş Hekimliği Fakültemize öğrenci almayı planlıyoruz.” dedi.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi ek yerleştirmede ayrıca, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü, İlahiyat Fakültesi İlahiyat programına, İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümüne, Fen-Edebiyat Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümüne, Almus Meslek Yüksekokulu’nda Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programına, Artova Meslek Yüksekokulu’nda Maliye Programına, Koyulhisar Meslek Yüksekokulu’nda Ormancılık ve Orman Ürünleri Programına ve Pazar Meslek Yüksekokulu’nda Bilgisayar Programına öğrenci alacak.

CİHAN

 

İlgili Makaleler