Arapca Haber

Bu dili bilen işsiz kalmaz

 

Ontex Genel Müdürü Akyıldız, “İhracat yaparken Arapça bilmek avantaj” dedi.

Son yıllarda Ortadoğu ve Arap ülkelerinden Türkiye’ye gelen turist sayısın artması ve Arap Baharı nedeniyle bu ülkelerle ticaretin artması, şirketleri Arapça bilen eleman arayışına yöneltti. Arap ülkeleriyle ticaret yapan firmaların çalışanları daha rahat mal alıp satabilmek için Arapça öğreniyor. Özellikle İstanbul’a gelen Arap turistlerle rahat iletişime geçmek isteyen esnaf da Arapça bilen eleman arıyor. Ontex Genel Müdürü Özgür Akyıldız, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika ülkelerinde Canbebe markalarıyla faaliyet gösterdiklerini söyledi.

 

Ortadoğu ve Afrika pazarlarında kolay iş yapabilmek için Arapça bilmenin önemli olduğunun altını çizdi. Kendisinin de Arapça kursuna başladığını ifade eden Akyıldız, “Arap ülkeleri ile ticaretimiz son yıllarda çok ilerledi ve daha da yol alacak. Arapça bilen işsiz kalmaz” diye konuştu.

Lisan Eğitim Merkezi Arapça Öğretmeni Muhammed Mandan, son yıllarda öğrencilerinin sayısının arttığını kaydetti. Kursa katılanların genellikle ticari nedenlerden dolayı Arapça öğrenmek istediğini belirten Muhammed Mandan, “İnsanlar sadece Arap ülkelerinden mal alıp satanlar değil, Türkiye’ye gelen turistlerle iletişim kurmak için de bu eğitimi almak istiyor. Buraya gelen Arap turistler alışverişe ağırlık veriyor ve insanlar da rahat satış yapabilmek için ya kendisi gelip dil öğreniyor ya da Arapça bilen eleman alıyor” dedi.

Ontex Genel Müdürü Özgür Akyıldız, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika ülkelerinde Canbebe markalarıyla faaliyet gösterdiklerini söyledi. Ortadoğu ve Afrika pazarlarında kolay iş yapabilmek için Arapça bilmenin önemli olduğunun altını çizdi. Kendisinin de Arapça kursuna başladığını ifade eden Akyıldız, “Arap ülkeleri ile ticaretimiz son yıllarda çok ilerledi ve daha da yol alacak. Arapça bilen işsiz kalmaz” diye konuştu.

İlgili Makaleler


Warning: mysqli_query(): (HY000/1021): Disk full (/var/tmp/#sql_6bc0c_1.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device") in /home/fasiharapca.com/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 2349