İlahiyat Haber

İslama Hizmet Ödülleri Sahiplerini Buluyor

 

Hz. Muhammed’in doğumunun 1441. senesi vesilesiyle “Kur’ân” konusu işleniyor.

Âlemlerin Peygamberi Hz. Muhammed (S.A.S.)’in hoşgörüsünü, herkesi mânâ bayrağı altında toplayan sevgisini idrak etmek amacıyla gerçekleştirilen geleneksel “Dost islâm’a Hizmet Ödülleri” gecesi, 4 Şubat 2011, Cumartesi günü istanbul Kongre Merkezi’nde saat 18.30’da gerçekleştirilecek.

Cenan Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı, Türk Kadınları Kültür Derneği ile Altay Kültür Sanat Eğitim Vakfı tarafından müşterek olarak tertiplenen İslâm Peygamberi Hz. Muhammed (S.A-S.)’in doğumunun 1441. gecesi vesilesiyle düzenlenen Dost Ödülleri gecesi, Diyânet işleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in konuşmasıyla açılacak.

Bu sene sekizinci defa verilecek olan “Dost İslâm’a Hizmet Ödülü”nü yurtdışından “The Qur’an: A Biography” adlı kitabıyla ABD’den Prof Bruce Lavvrence’a verilecek.

Bu yıl konunun Kur’ân olması nedeniyle birden fazla ödül verilmesi kararlaştırıldı. Sırasıyla Dost İslam’a Hizmet Ödüllerini alacak olanlar şunlar;

• Elmalılı Hamdi Yazır adına ailesi

• Eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu

• Kur’ân tilâvetinde Tayyar Altıkulaç’a takdim edilecek

• HAT san’atında Hattat Aziz Efendi adına ailesine takdîm edilecek

• TEZHİP san’atında Muhsin Demironat’ın torununa takdîm edilecek

• CİLT san’atında İslâm Seken’e takdîm edilecek

Program, kendilerini gecenin kutsiyetinden dolayı belirli bir isim ile adlandırmayan, hanende ve sazendelerin icrâ edeceği Lâ Edrî Konseri ile son bulacak.

Dost İslam’a Hizmet Ödülleri

4 Şubat 2012 Cumartesi

Ödül Töreni: 18.30

Giriş: Ücretsizdir / Halka açıktır

 

Hz. Muhammed’in (s.a.s) doğumu vesilesiyle her yıl düzenlenen “Dost” İslâm’a Hizmet Ödülleri gecesinin sekizincisi bu yıl “Kur’an-ı Kerîm” başlığı altında 4 Şubat 2012 Cumartesi günü İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı‘nda gerçekleştirilecek.

 

4 Şubat 2012 Cumartesi

Saat: 18:30

Yer: İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı (Davetiyelerde İstanbul Kongre Merkezi olarak geçmektedir fakat salonumuz değişmiştir)

 


Program:

Vakıflar adına Açılış Konuşması

Diyanet İşleri Başkanımız muhterem Mehmet Görmez’in “Kur’an-ı Kerîm’in hakikati” konulu konuşması.

Ödül takdimleri

Prof. Dr. Ali Bardakoğlu‘na yapmış olduğu hizmetler vesilesiyle 2012 Dost İslâm’a Hizmet Ödülü takdîm edilecektir.


Prof. Bruce Lawrence‘a, “The Qur’an: A Biography” isimli kitabı vesîlesiyle 2012 Dost İslâm’a Hizmet Ödülü takdîm edilecektir. 

– Son devir tefsir alimlerinden Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır adına ailesine 2012 Dost İslâm’a Hizmet Ödülü takdîm edilecektir

– Kur’an tilâveti ve erken dönem Kur’an’ları hususunda yaptıkları çalışmalar vesilesiyle Prof. Dr. Tayyar Altıkulaç’a 2012 Dost İslâm’a Hizmet Ödülü takdîm edilecektir.

– Kur’an-ı Kerîm çevresinde şekillenen san’atlardan HAT san’atında Hattat Aziz Efendi adına ailesine 2012 Dost İslâm’a Hizmet Ödülü takdîm edilecektir.

– Kur’an-ı Kerîm çevresinde şekillenen san’atlardan TEZHİP san’atında Muhsin Demironat adına ailesine 2012 Dost İslâm’a Hizmet Ödülü takdîm edilecektir

– Kur’an-ı Kerîm çevresinde şekillenen san’atlardan CİLT san’atında İslâm Seçen‘e 2012 Dost İslâm’a Hizmet Ödülü takdîm edilecektir.

Ara

“Lâ Edrî” Tasavvuf Musıkisi Konseri

Program genel katılıma açık ve ücretsizdir.

 

İlgili Makaleler