İlahiyat Haber

İlahiyat Fakültesi Camisi Yaptırma Derneği Kuruldu

Derneğin yönetim kurulu, Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Güneş ve diğer akademisyenlerden oluştu.

Özdemir, yaptığı açıklamada, İlahiyat Fakültesinin fiziksel şartları sağlanması durumunda, gelecek 5 yıl içerisinde öğrenci sayısının yaklaşık olarak 2 bine ulaşacağını söyledi.

Amasya’nın tarihi misyonunu her zaman göz önünde bulunduracak olan İlahiyat Fakültesinin bütün amaçları gerçekleştirebilmesi için donanımlı bir binaya ihtiyaç duyduğunu belirten Özdemir, şunları kaydetti:

“Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği, İlahiyat Fakültesinin gelişimini, gelecek yıllardaki ihtiyacını ve açılacak programları göz önünde bulundurarak bir uygulama camisi ve içerisinde öğretim üyesi odaları, amfiler, konferans salonu, kütüphane, seminer salonları, dil laboratuvarı, bilgisayar odaları, kafeterya, dekanlık, bölüm odaları ve idari odaların yer aldığı bir fakülte binası yaptırmayı amaçlamakta. Hayırseverlerimizin derneğimize maddi ve manevi katkılarını beklemekteyiz.”

 

İlgili Makaleler