İlahiyat Haber

Iğdır İlahiyat İlk Mezunlarını Verdi

Mezuniyet programında konuşan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, İlahiyat Fakültesi’nin ilk öğrencilerini mezun etmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Yılmaz, “Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden bugün mezun olan öğrencilerimiz yeni olan üniversitemizin en çok sıkıntısını çeken öğrencileri olduğu için, ayrı bir mezuniyet programı düzenleyerek uğurlamak istedik. Bu öğrencilerimiz birinci sınıfı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) bir ilköğretim okulunda ilköğretim öğrencileri ile birlikte ulaşım imkanı kısıtlı bir bölgede çeşitli sıkıntılara katlanarak tamamladılar. İkinci sınıfı Kars Caddesinde bulunan kaloriferi bile olmayan bir iş merkezinde ve son iki sınıfı da modern dersliklerde tamamladılar. Belki ilk yıllarda bina sıkıntısı çektik ama ilahiyat fakültemizden mezun olan öğrencilerimizin aldığı eğitim Türkiye’deki sayılı üniversitelerde bulunan ilahiyat fakültelerinin eğitim kalitesi standartlarındadır. Çünkü ilahiyat fakültemizin çok güçlü ve tecrübeli bir akademik kadrosu var. Mezun olan öğrencilerimizin tümü ile olmasa bile bir kısmı ile ayrılmak istemiyoruz. Üniversitemizin kapısı yüksek lisans ve araştırma görevliliği için öğrencilerimize sonuna kadar açıktır. Öğrencilerimizin mesleki yaşamlarında da çok başarılı olacaklarına inanıyorum” dedi.

Daha sonra Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden Halis Zavlak hazırlamış olduğu yıllığı Iğdır Üniversitesi Rektör Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz’a hediye etti. Daha sonra bir konuşma yapan Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. Necmettin Şeker ise, “Fakültemizin ilk öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşıyoruz. İlahiyat fakültemizin öğrencileri üniversitemizin en fazla cefasını çeken öğrencileridir. Siz değerli öğrencilerimizi bekleyen birçok zorluklar var. Fakat bunların tümünü Allah’ın izni ile sorunsuzca aşacaksınız. Hepinizi tebrik ediyorum ve ömür boyu sizlere başarılar diliyorum” dedi.

İlahiyat Fakültesi birincisi Mustafa Karatay ise konuşmasında, 4 yıllık süre içerisinde çok iyi bir eğitim aldıklarını söyledi.

Karatay, “Bugün burada ortak bir sevinci paylaşmak için toplanmış bulunmaktayız. Hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken diğer sayfasını yeni beklentiler, yeni umutlarla açıyoruz. Üniversitemizin ilahiyat fakültesinde öğrenci olmak bana ve arkadaşlarıma daima gurur kaynağı olmuştur. 4 yıllık eğitim hayatımızı tüm sıkıntılara rağmen huzurlu bir ortamda geçirmemizi temin etmeye çalışan başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz ile Dekanımız Prof. Dr. Şadi Eren’e ve üniversitemiz ile fakültemizin tüm yöneticilerine teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

Mezuniyet programında yapılan konuşmalardan sonra dereceye giren öğrencilere plaket ve hediyelerini Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. Necmettin Şeker ve Iğdır İl Müftüsü Cüneyt Kulaz verdi. Ödül törenin ardından mezun olan öğrenciler kep fırlattı. Program yaş pastanın kesimi ile devam etti.

Üniversite öğrencileri Mustafa Cihat’ın seslendirdiği parçalara eşlik etti.

Mezuniyet programında salonda bulunanların alkışları arasında sahneye çıkan Mustafa Cihat, söylediği ilahilerle herkese duygulu anlar yaşattı. Sevilen birçok parçalarını seslendiren Mustafa Cihat, yakın zamanda piyasaya çıkacak olan son kasetindeki ilahileri de sevenlerine okudu. Mustafa Cihat’a üniversite öğrencileri de eşlik ederek tempo tuttu.

Konser sonunda Mustafa Cihat’a Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz bir plaket vererek, mezun olan öğrenciler adına kendisine teşekkür etti.

İlgili Makaleler