İlahiyat Haber

Uluslararası Arapça Yarışmaları BaşlıyorTürkiye’nin 80 ilinden 461 okulun katılımıyla 2710 öğrencinin hazırlandığı bu seneki yarışmalara ise Balkanların 10 ülkesinden 100 öğrenci misafir olacak. 

25 Arap ülkesinden 350 milyona yakın bir nüfusun konuştuğu Arapça, Kur’an-ı Kerim’in dili olması sebebiyle de diğer milletler için önemli bulunuyor. Önemi her geçen gün artan bu dile dikkat çekmek isteyen yarışmaların asıl amacı Arapçayı daha etkin kullanan, istediğini yazılı ve sözlü olarak ifade edebilen kitlelerin yetiştirilmesine öncülük etmek olarak açıklanıyor. 

9 Koordinatör bölge öncülüğünde 3-5 Mart 2012 tahinde düzenlenecek il yarışmalarına katılan 2710 öğrenci, bilgi yarışması, hitabet ve şiir alanlarında yarışacak. Yarışmaların sonunda birinci olan okullar 9-10 Mayıs 2012 tarihlerinde Ankara-Kızılcahamam’da düzenlenecek Türkiye Finaline katılmaya hak kazanacaklar. 

Balkan ülkelerinden gelen öğrencilerin birbirleriyle yarışacağı “Uluslararası Arapça Yarışmaları” finalleri ise 17 Mayıs 2012 tarihinde Bursa Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. 

ÖDÜLLER

20 Mayıs 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ödül töreniyle dereceye giren okul ve öğrencilere ödülleri verilecek.

İşte verilecek Ödüller;
1. Umre Ziyareti 
2. IPAD
3. IPHONE

İlgili Makaleler