Diyanet isleri Baskanligi

Diyanet Siyasete Girmek İstemiyor !

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Kardeşlik ahlakı ve hukuku temasının işlendiği, bütün ülke sathını kardeşlik coşkusunun sardığı Kutlu Doğum Haftası’nda, Başkanlığımızın günlük siyasetin konusu haline getirilmesi ve bunun bir parçası olmasına yol açacak bir davete muhatap olması üzücü olmuştur.” denildi.
Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Bugün gazetelerde yer alan ‘Diyanet açıklasın’ başlıklı haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür. Kardeşlik ahlakı ve hukuku temasının işlendiği, bütün ülke sathını kardeşlik coşkusunun sardığı Kutlu Doğum Haftası’nda, Başkanlığımızın günlük siyasetin konusu haline getirilmesi ve bunun bir parçası olmasına yol açacak bir davete muhatap olması üzücü olmuştur.” denildi.

Geçen yüzyılda Anadolu ve Balkan coğrafyalarında camiler başta olmak üzere vakıf mallarının ve tarihi eserlerin maruz kaldığı durumun, Vakıflar Genel Müdürlüğü arşivleri kaynak gösterilerek pek çok bilimsel araştırmaya konu edildiği kaydedilen açıklamada, “Bu nedenle, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her türlü siyasi tartışmanın dışında tutulması milletimizin geleceği, birliği, beraberliği ve bütünlüğü için önem arz etmektedir. Başkanlığımızın her zaman bu yüksek mesuliyetin idraki içerisinde görevini ifa etmesi en büyük onurudur.” ifadelerine yer verildi.

Zaman

İlgili Makaleler