İlahiyat Haber

İlahiyat Fakültesi, KPSSde Türkiye birincisi oldu

Hangi İlahiyat Fakültesi, KPSsde Türkiye birincisi oldu ?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2012 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) İlahiyat Fakültesi, tüm ilahiyat fakültelerini geride bırakarak Türkiye birincisi oldu.

        ÖSYM, her yıl bütün üniversitelerin merakla beklediği ve kendi bölüm ve programlarının Türkiye sıralamasında bulunduğu yeri öğrendikleri ‘Yükseköğretim Programlarına Göre 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (Lisans) Sonuçları’ adlı kitapçığını yayımladı. 2012 KPSS Lisans Sonuçları kitapçığındaki bilgilere göre Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin, Marmara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi gibi köklü üniversitelerin bünyelerinde yer alan ilahiyat fakültelerini geride bıraktığı belirlendi.

        YÖK istatistiklerine göre 2010 yılında Türkiye dördüncüsü, 2011 yılında Türkiye beşincisi olan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, 2012 yılında ise Türkiye birincisi oldu. Fakülte yetkilileri, alınan başarı sonrası, “Rize’nin ilk fakültesi olan ilahiyat fakültesinin bizlere gurur veren bu başarısında emeği bulunan başta öğretim elemanları ve öğrenciler olmak üzere herkese teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler