Yeterlilik Sınavı Açıklanıyor

42861Yaklaşık 130 bin adayın girdiği Yeterlik Sınav sonuçları merakla bekleniyor. Sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz YEĞİTEK ile eş zamanlı olarak sitemizde yayımlanacak.. 

Yeterlik sınavının açıklanmasından sonra Diyanet işleri Başkanlığı bir çok kulvarda alımlar yapacak. Daha önce duyurulan 5 bin alımın bir çoğu gerçekleşti.

Yakın zamanda İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Kur’an Kursu Öğreticisi alımına çıkacak olan Diyanet işleri Başkanlığı’nda hummalı çalışmalar da devam ediyor.

Son 600 Kur’an kursu Öğreticisi alımında elini çabuk tutan ve bir an önce kadroya geçiş işlemlerini tamamlamak üzere olan Diyanet, Yeni sınavlara da hazırlık yapmaya başladı.

En çok merak edilen konuların başında Bayan Kuran Kursu Öğreticisi alınıp alınmayacağı… Haber sitemiz aylar öncesinden 600 ve 400 bayan Kur’an Kursu öğreticisi alımının olacağını duyurmuştu. İlk 600 Kur’an Kursu öğreticisi alımı gerçekleşti. Şimdi 400 Kur’an Kursu Öğreticisi alım olacak mı olmayacak mı? Gözler Diyanet’e çevrildi. Geçen aylarda 100 velil bayan Kur’an Kursu öğreticisinin kadroya geçişi, 400 Bayan Kur’an Kursu Öğreticisi alımını etkilecek mi? Yakın zamanda bunları göreceğiz.

Diyanet, Yeterlik Sınavından sonra 2 bin 500 İmam-Hatip alımı yapacak. Müezzin-Kayyım alım sayısı ise netleşmedi.

dinihaberler.com

Önceki İçerikDİB Başkanı: İlahiyat fakülteleri felsefesiz olamaz
Sonraki İçerikDiyanet Yeterlilik Mülakatını Kaldırdı