Mısır Kültür Derneği Arapça Dil Kursu

46844

Arapça Kursları

Genel Arapça Kursları
Arapça Öğretim Enstitüsü, Mısır ve Arapça konuşan diğer ülkelerin dillerinin ve Mısır kültürünün tanıtımını yapmak amacıyla kurulmuştur ve Türkiye’de bu alanda tektir. Merkezimiz 2008 yılında faaliyetlerine başlamıştır.
Arapça Öğretim Enstitüsünde Arapça öğrenmek, bir dil eğitimi almanın ötesinde, merkezimiz bünyesindeki kültürel etkinlikler yoluyla Mısır kültürünü tanıma ve onları keşfetme fırsatıdır.
Enstitümüzde genel kurslar üç düzeyden oluşmaktadır: Başlangıç seviyesi, orta seviye ve ileri seviye. Bu kurslar, ders saatleri aynı olmakla birlikte tamamlanma süreleri farklı olan hafta içi ve hafta sonu kursları olarak iki ayrı bölüme ayrılmışlardır.
Özel ihtiyaçlara ve ilgi alanlarına sahip öğrencilerimiz için özel Arapça kurslarımız bulunmaktadır: İş Arapçası, farklı düzeyler için konuşma Arapçası, çocuklar için Arapça, şirketler ve kuruluşlar için Arapça.
Ana dilleri Arapça olan ve tamamı üniversite mezunu öğretmenlerimiz etkili bir Arapça dil öğretimi için derslerini en modern yöntemler üzerinden işlemektedir.

Arapça öğretmenleri için kurslar
Arapça öğretmenleri (özellikle İHL öğretmenleri) ve Arapça ile ilgili bir eğitim kurumundan mezun olanlar için (Arap Dili Edebiyatı, İlahiyat Fakültesi vb.) ileri seviyede Arapça kurslarımıza devam eden kursiyerlerimiz, kursu tamamladıklarında kendilerine Arapça Dil Öğretim Sertifikası verilmektedir. Ayrıca Arapça bilgisi ileri seviyede olanlar sadece sınava girerek de bu sertifikaya sahip olabilirler.

Basın Arapçası
Arapçayı belli bir seviyede bilenlere yönelik kurs programımızdır. Arapça Öğretim Enstitüsünce hazırlanan kitap ve her türlü medya iletişim araçları (gazete, dergi, tv, internet vb.) ile dersler verilmektedir.

Turizm Arapçası
Son yıllarda İstanbul’a gelen Arap uyruklu turist sayısındaki artışı göz önünde tutan okulumuz, ülkemizi ziyaret eden Arap misafirlerimizle sağlıklı iletişim kurabilmeleri için ‘‘Turizm Arapçası’’ dersleri başlatmıştır.

İHL Öğrencileri için kurslar
İmam-Hatip Lisesi öğrencileri ile Arapça öğrenmek isteyen lise yaş grubundaki öğrencilerimizin Arapça derslerine takviye ve kalıcı Arapça öğrenimlerini sağlayan dersler verilmektedir.

Konuşma Sınıfları
Arapçayı belli bir seviyede bilen ancak konuşmakta zorlananlar için hazırlanmış bir programdır. Bu programın amacı, Arapça iletişim kurma becerisini kazandırmaktır. Bunun için Mısır Kültür’ce hazırlanan dokümanlar kullanılmaktadır.

Küçükler için Arapça
İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri ile aynı yaş grubundaki öğrencilerin temel Arapça ihtiyaçlarının giderilmesi ve günlük Arapça bilgisini temin eden programdır.

 

İletişim:

İLETİŞİM ADRESİMİZ

İstanbul / TÜRKİYE
Adres: Yerebatan Cad. No:2 Sultanahmet-İstanbul (Yerebatan Sarnıcı girişi karşısı)

TELEFON NUMARAMIZ
0541 410 90 70

İletişim – Bize Ulaşın

Size daha kaliteli bir hizmet sunmak için;
Görüş, düşüncelerinizi, bilgilenmek istediğiniz konuları bizimle buradan yazışarak öğrenebilirsiniz.
Sms için 0(541) 410 90 70 no’lu GSM numarasından 7/24 bize mesajınızı iletebilirsiniz.

 

 

Dikkat: Kurum ile herhangi bir irtibatımız yoktur. Bilgi amaçlıdır.