International House Arapça Dil Kursu – Mısır Kahire

44087

 

Program Adı : Dil Okulları
Kurs Adı : Arapça
Ülke Adı : Mısır
Şehir Adı : Cairo
Okul Adı : International House
Web Site : www.arabicegypt.com/

Harita Verileri
Kullanım Şartları

Harita
Süre
Kurs Tipi Ders Saati 4 Hafta 8 Hafta 12 Hafta 24 Hafta 36 Hafta
Gündüz Kursu 10 265 EUR 530 EUR 795 EUR 1590 EUR 2385 EUR
Gündüz Kursu 15 400 EUR 800 EUR 1200 EUR 1600 EUR 3600 EUR
Kayıt Ücreti : —
Aile Yanı : —
Yurt : Tek Kişilik Yarım Pansiyon 380 EU
Havaalanı Transfer Ücreti : —
Konaklama Ayarlama Ücreti : —

Kurs Tanımı
Mısır’daki en popüler okullardan biri olan Kahire International House şehir merkezinde bulunmaktadır. 1975 yılından beri hizmet veren okul, uluslararası öğrencilere verdiği Arapça eğitiminde uzmanlaşmıştır. Sınıf mevcutları çok azdır. (maksimum 16 öğrenci) ve tüm öğretmenlerinin anadili Arapçadır. Bu öğretmenler ve personeller Kahire’de bulunduğunuz sürece size her konuda yardımcı olmaktan oldukça mutlu olacaktır. Mısr’da dersler Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Pazar şeklindedir.

Konaklama Öğrenci yurtları hem ekonomik hem de sade bir konaklama arayan öğrenciler için oldukça uygundur. (ILI) Yurdu kampüs içinde bulunur; tek kişilik ve çift kişilik oda seçenekleri mevcuttur.Bunun dışında Kampüs dışında Dokki yurdu ve arzu eden öğrenciler için Otel konaklamaları da sunulmaktadır. Yurt konaklamaları için giriş Cumartesi, çıkış ise Cuma günüdür. Aksi belirtilmedikçe tüm öğrenciler 18+ olmalıdırlar. Yurt konaklaması tercih eden öğrencilerin konaklamalarını kurs süresi boyunca alınması zorunl
Cairo
Afrika kıtasının en büyük şehri olan Kahire, Arap aleminin kültür merkezidir. Araplar tarafından 969’da kurulmuş olan bu şehirde eski ve tarihi eserler bol olup, modern bir turizm merkezidir. Kahire Mısır ve çevre ülkelerinin politik, ekonomik ve kültürel merkezi konumundadır. Mısır hükümeti, parlamentosu, devlet daireleri ve diplomatik temsilciliklerin bir çoğu Kahire’de bulunmaktadır.

Kahire barındırdığı bir çok üniversite, yüksek okul, tiyatro, müze ve abideleriyle ülkenin atardamarı konumundadır. Eski Kahire, 1979 yılından beri UNESCO Dünya Tarih Mirası listesinde bulunmaktadır.