Ana Sayfa Kuran Meali Câsiye Câsiye Suresi 6 Ayet Arapça Metni Arapça Kelime Meali –...

Câsiye Suresi 6 Ayet Arapça Metni Arapça Kelime Meali – Anlamı Tefsiri

32352

Câsiye Suresi 6 Ayet Kelime Meali – Anlamı Tefsiri

Ayetin Arapçası:

تِلْكَ اٰيَاتُ اللّٰهِ نَتْلُوهَا عَلَيْكَ بِالْحَقِّۚ فَبِاَيِّ حَد۪يثٍ بَعْدَ اللّٰهِ وَاٰيَاتِه۪ يُؤْمِنُونَ

Ayetin Kelime Meali:
تِلْكَ işte şunlar آيَاتُ ayetleridir اللَّهِ Allah’ın نَتْلُوهَا onları okuyoruz عَلَيْكَ sana بِالْحَقِّۖ gerçek ile فَبِأَيِّ hangi حَدِيثٍ söze بَعْدَ sonra اللَّهِ Allah’tan وَآيَاتِهِ ve O’nun ayetlerinden يُؤْمِنُونَ inanacaklar

Ayetin Meali Diyanet:

İşte sana gerçek olarak okuduğumuz bunlar Allah´ın âyetleridir. Artık Allah´tan ve O´nun âyetlerinden sonra hangi söze inanacaklar?

Ayetin Haşiyesi:

 

Ayetin Tefsiri :

Evren kitabı, okumasını bilenleri Allah’a inanmaya ve O’nun nimetlerine şükretmeye götürdüğü gibi vahyedilen kitap Kur’ân-ı Kerîm de, O’na kulak verenleri, gönderene ve tebliğ edene bakarak âyetlerini ciddiye alıp üzerinde düşünenleri, ondan bir hayat rehberi olarak lâyıkıyla istifade edenleri, dünyada düzgün bir hayat sürme, Allah’ın rızasını elde etme ve ebedî hayatta sonsuza kadar mutlu olma imkânlarına kavuşturur. Bu kitabın kıymetini bilmeyenler, mâkul bir delile dayanmadıkları halde kurulu düzenin kendilerine sağladığı itibar ve menfaatler kaybolmasın diye onu inkâra yönelenler ise dünyada refah içinde yaşasalar bile ebedî âlemde perişan olacaklar, akla hayale sığmaz cezalar göreceklerdir.

Câsiye 6 Câsiye Suresi 6 Ayet Kuran Mealleri Arapça Kelime Meali Latin Harfli Anlamı Tefsiri

Önceki İçerikDuhân Suresi 46 Ayet Arapça Metni Arapça Kelime Meali – Anlamı Tefsiri
Sonraki İçerikCâsiye Suresi 8 Ayet Arapça Metni Arapça Kelime Meali – Anlamı Tefsiri