Câsiye Suresi 11 Ayet Arapça Metni Arapça Kelime Meali – Anlamı Tefsiri

38614

Câsiye Suresi 11 Ayet Kelime Meali – Anlamı Tefsiri

Ayetin Arapçası:

هٰذَا هُدًىۚ وَالَّذ۪ينَ كَفَرُوا بِاٰيَاتِ رَبِّهِمْ لَهُمْ عَذَابٌ مِنْ رِجْزٍ اَل۪يمٌ۟

Ayetin Kelime Meali:
هَٰذَا işte budur هُدًىۖ yol gösterici وَالَّذِينَكَفَرُواكَفَرُوا inkar edenler بِآيَاتِ ayetlerini رَبِّهِمْ Rablerinin لَهُمْ onlar için vardır عَذَابٌ bir azab مِنْ رِجْزٍ çok çetin أَلِيمٌ incitici

Ayetin Meali Diyanet:

İşte bu Kur´an bir hidayettir. Rablerinin âyetlerini inkâr edenlere gelince, onlara en kötüsünden, elem verici bir azap vardır.

Ayetin Haşiyesi:

 

Ayetin Tefsiri :

Evren kitabı, okumasını bilenleri Allah’a inanmaya ve O’nun nimetlerine şükretmeye götürdüğü gibi vahyedilen kitap Kur’ân-ı Kerîm de, O’na kulak verenleri, gönderene ve tebliğ edene bakarak âyetlerini ciddiye alıp üzerinde düşünenleri, ondan bir hayat rehberi olarak lâyıkıyla istifade edenleri, dünyada düzgün bir hayat sürme, Allah’ın rızasını elde etme ve ebedî hayatta sonsuza kadar mutlu olma imkânlarına kavuşturur. Bu kitabın kıymetini bilmeyenler, mâkul bir delile dayanmadıkları halde kurulu düzenin kendilerine sağladığı itibar ve menfaatler kaybolmasın diye onu inkâra yönelenler ise dünyada refah içinde yaşasalar bile ebedî âlemde perişan olacaklar, akla hayale sığmaz cezalar göreceklerdir.

Câsiye 11 Câsiye Suresi 11 Ayet Kuran Mealleri Arapça Kelime Meali Latin Harfli Anlamı Tefsiri

Önceki İçerikCâsiye Suresi 7 Ayet Arapça Metni Arapça Kelime Meali – Anlamı Tefsiri
Sonraki İçerikCâsiye Suresi 28 Ayet Arapça Metni Arapça Kelime Meali – Anlamı Tefsiri