Ankara Kariyer Merkezi ARAPÇA KURSU

48001


 

Ankara Kariyer Merkezi,Arapça öğrenmek isteyen kişilerin gereksinimlerine göre düzenlenmiş 4 kurluk Arapça kursu eğitimi sunar.Arapça kursu eğitim sistemimiz akademik ve medya arapçasının yanında,en kısa zamanda hedefiniz olan pratik Arapça ya da iş Arapçasını öğrenmenize yöneliktir.Mesleki ve akademik çalışmalarınızda gereksinim duyacağınız Arapça bilgisini, uluslararası dil öğretim standartlarına uygun olarak maksimum 8-10 kişilik sınıflarda alanlarında uzman öğretim kadrosuyla sunar.Böylece daha ilk derslerden itibaren pratik Arapça konuşma becerisi geliştirilmekte ve Arap kültürü ile entegrasyonda sağlanmış olmaktadır.

ARAPÇA KURSUMUZDA KULLANILAN KAYNAK KİTAPLAR
Ankara Kariyer Merkezi’nde verilen Arapça kursu eğitiminde, Arapça’nın hızlı,kolay ve anlaşılır şekilde öğrenilmesini sağlayan,4 kitaptan oluşan  Arapça kitabı kullanılmaktadır.Birinci kitapta Arapça harfler, Arapça sık kullanılan kelimeler, günlük arapça konuşmalarında kullanılan önemli cümle kalıpları sıklıkla tekrar edilmekte ve kursiyerlerimize pratik yapma imkanı sağlanmaktadır.Birinci ve ikinci  kitabı bitiren kişiler,kendilerini çok rahat bir şekilde ifade edebilir ve herhangi bir Arap ülkesinde karşısındaki kişileri anlayabilecek ve kendilerini ifade edebilecek seviyeye gelebilmektedir.Üçüncü ve dördüncü  kitapda ise tüm gramer konularının pekiştirilmesini takiben günlük ve sosyal hayatın tüm alanlarında yazılı ve sözlü olarak etkin kullanım çalışmaları yapılmaktadır.Ayrıca bu kitaplar Arapça Yds sınavına girecek olan kişilerce mutlaka çalışılması gereken kitap özelliğindedir.Kurumumuzda bu 4 kitap toplam 4 kurda verilmektedir.4 kurun sonunda kişi kendini çok rahat şekilde ifade edip konuşulanı anlayabilir düzeye gelebilmektedir.

 
ARAPÇA SEVİYELERİ 
Ankara Kariyer Merkezi’nde Arapça eğitimleri kullanılan kaynaklarla eğitimi en kısa ve verimli yoldan vermeyi hedefler.1. KUR-2.KUR-3.KUR-4. KUR olmak üzere 4 seviye şeklindedir. Her bir seviye kişi sayısına göre 40 ile 60  saatlik eğitimden oluşur.Toplam 160 veya  240 saatte eğitim alınmaktadır.

1.KUR

BAŞLANGIÇ

Süre 2 ay

1 KUR 40-60 SAAT

2.KUR

BAŞLANGIÇ ÜSTÜ

Süre 2 ay

1 KUR 40-60 SAAT

3.KUR

ORTA

Süre 2ay

1 KUR 40-60 SAAT

4. KUR

İLERİ

Süre 2 ay

1KUR 40-60 SAAT

Arapça kursu 1. Ve 2. Seviyesi (Başlangıç ve Başlangıç üstü)

• Basit temel günlük selamlama
• Kendini tanıtabilme, karşıdaki bireyi tanıyabilme
• Basit toplumsal ifadeler
• Temel bilgi alışverişini sağlayabilme
• Geçmiş zaman, şimdiki zaman ve gelecekteki olaylar hakkında konuşabilme
• Temel Arapça soruları sorabilme ve cevap verebilme

Arapça kursu 3. Seviyesi (Orta)
• Günlük Arapça eğitimine giriş
• Zamanların pekiştirilmesi
• Arapça’yı kendine güvenerek kullanabilme
• Okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerinin pekiştirilmesi
• Arapça konuşma becerilerinin geliştirilmesi
• Kelime dağarcığının geliştirilmesi
• Karşılıklı konuşabilme

Arapça kursu 4. Seviyesi (İleri) 
• İleri düzeyde Arapça dilbilgisi yapılarının öğrenilmesi
• Okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerinin pekiştirilmesi 
• Kelime dağarcığının geliştirilmesi
• Günlük dilde kullanılabilecek Arapçaa kavramları pekiştirme
• Karşılıklı konuşabilme
• Fikir ve düşünceleri aktarabilme

ARAPÇA

Arapça,Hami-Sami Dilleri Ailesi’nin Sami koluna mensup bir dildir.Arapça, bir türetme dilidir, bir kökten farklı birçok kelime türetilebilmektedir. Arapçanın bir diğer özelliği, kelimenin anlamı ile sesi arasında uyum olmasıdır. Mesela “zelzele” dendiğinde anlamdaki sarsıntı sanki dilde hissedilmektedir.Aynı manadaki farklı kelimelerin çok olması o dilin zenginliğinin ve kendini ifade etme özgürlüğünün bir kanıtıdır. Araplarda mesela deve çöle en uygun vazgeçilmez bir binek olduğu için onunla ilgili binlerce kelime mevcuttur.Standart Arapça resmi dil olduğu için eğitim görmüş her Arap standart Arapçayı anlar ve konuşabilir.Standart Arapça olarak kabul edilen dil Kur’an’ın dilidir. Kur’an Arapça olması nedeniyle Arap dili İslâm dininde özel bir yere sahiptir.Arapçanın diğer dillerden ayrılan yönü de; birçok yöresel lehçesiyle halk arasında konuşmada farklılık göstermesidir. Kur’an’ın yedi kıraat üzerine oluşu da bu sebeptendir. Ancak İslam’ın yayılması sebebiyle Arapça konuşan milletlerin sayısı arttıkça, lehçelerin de sayısı artmıştır.Arapça, günümüzde Birleşmiş Milletler’deki beş resmi dilden biri kabul edilmiştir. Stratejik dil olarak da son zamanlarda Arapça öğrenmeye dünya genelinde talep artmıştır.Türklerin İslam’ı kabulünden sonra ise, Arap dilini eğitimde kullanmaları sebebiyle Türkçe’ye birçok Arapça kelime yerleşmiştir.


NEDEN ARAPÇA
Günümüzde Arapça sadece İslam inancı bakımından değil hem Türkiye’nin Ortadoğu’daki konumu hem de ticari ve kültürel tüm faaliyetleri açısından da birinci dereceden önem teşkil etmektedir.Yakın coğrafyamızda bulunan tüm Arap ülkeleriyle ticari hacmimiz bir yandan genişlerken, ülkemize gelen Arap turistleri sayesinde tüm sektörlerin Arapça ihtiyacı artmaktadır.Petrol üretimi ve petrokimya endüstrileri sebebiyle dünyanın ilgisi birçok Arap ülkesinin ekonomileri üzerindedir. Türkçe’nin yüzde kırkını Arapça kelimeler oluşturmaktadır. Bu yüzden Arapça Türkler için önemli bir dildir.

  
ARAPÇA KONUŞULAN ÜLKELER
Arapça, aşağıdaki ülkelerde tek resmi dildir ya da resmi dillerden biridir:

Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Cibuti, Çad, Etiyopya, Fas, Filistin,Irak, Katar, Komorlar, Kuveyt, Libya, Lübnan, Mısır, Moritanya, Sahra Arap Demokratik Cumhuriyeti, Suudi Arabistan, Somali, Sudan, Suriye, Tunus,Umman, Ürdün ve Yemen 
 arapça kursu

ANKARA KARİYER MERKEZİ ARAPÇA KURSU 

Arapça kursu, arapça kursu ankara, arapça kurs, arapça kurs ankara, arapça kursları, arapça kursları ankara 

 

2014 Sonbahar dönemi Arapça Yds sınavı için Ankara Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen 96 saatlik hızlandırılmış Yds arapça hazırlık kursu,hafta içi ve hafta sonu grupları olmak üzere Mayıs 2014 de başlayacaktır.

Arapça yds kursu program içeriğimiz tamamen yds Arapça sınavına yöneliktir. Kursiyerlerimize gerekli Arapça grammer ve kelime bilgileri verilerek, Arapça okuma ve anlama becerileri geliştirilecektir. Ayrıca yds Arapça sınavının püf noktaları ve sınavda başarılı olabilmek için dikkat edilmesi gereken sınav teknikleri hakkında detaylı eğitim verilmektedir.

Arapça Yds kursumuzda daha önceki yıllarda çıkmış olan Arapça dil sınavı sorularının analizi, Arapça ile ilgili sınava yönelik pratik yöntemler ve Arapça YDS de yer alan konular ile ilgili alıştırmalar deneme sınavları ile adayların sınavdan alacakları puanları maksimuma taşımak amaçlanmıştır.

Arapça Yds kursu eğitim programımız,yds arapça sınavından 95 almış konusunda uzman eğitmenimiz ile yürütülmektedir.

Arapça yds kursu kontenjanımız sınırlıdır.

Erken kayıt fırsatlarından yararlanmak ve Arapça YDS sınavı hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

İletişim 

 
 arapça yds kursu
 
 
 
TEL: 0312 4323078 – 79

 

 YDS arapça kursu, YDS arapça kursu ankara, YDS arapça hazırlık kursu, YDS arapça hazırlık kursu ankara, Yds arapça kursu fiyatı